10.635 Adet Korsan Ürün Ele Geçirildi

Birliğimiz ile İstanbul Güvenlik Şube Müdürlüğü işbirliği sonucu Kadıköy ve Sarıyer ilçelerine korsan kitap baskını düzenlendi. Yapılan baskınlarda çeşitli yayınevlerine ait toplam 10.635 adet korsan ürün ele geçirildi.

İstanbul Güvenlik Şube Müdürlüğü Fikri Mülkiyet Suçları Büro Amirliği ile ortaklaşa yürütmüş olduğumuz korsan kitapla mücadele çalışmalarımız kapsamında 19 Eylül Perşembe Günü Rumelihisar Mahallesi 6. Sokak Sarıyer/İstanbul adresinde faaliyet gösteren bir işyerine ve bir araca baskın düzenlendi. Düzenlenen baskında izinsiz fotokopi ile çoğaltılmış ve satışa hazır halde çok sayıda ders kitapları ele geçirildi.
 
Bekir C. isimli şahsa ait olduğu anlaşılan adı geçen iş yerinde yapılan aramada 310 adet bandrolsüz korsan ders kitabı, 1.100 adet bandrolsüz korsan CD-DVD ile rafların arka kısmında tespit edilen iki adet gizli bölmede yapılan aramada da 2.480 adet bandrolsüz korsan ders kitabı olmak üzere toplam 3.890 adet korsan kitap ve CD’ye el konuldu.


 
Ayrıca işyeri sahibi Bekir C.’nin işyerinin arka sokağına park etmiş olduğu 06 BU …. Plakalı araçta yapılan aramada ise; satışa hazır halde 2.050 adet bandrolsüz korsan ders kitabına da el konuldu. Sarıyet ilçesinde toplam 5940 adet korsan ürün ele geçirilmiştir.


  
21 Eylül Cumartesi Günü Anadolu 3. Sulh Ceza Hakimliğinden alınan arama ve el koyma kararına istinaden İstanbul Güvenlik Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından İstanbul ili Kadıköy ilçesinde bulunan Akmar Pasajına baskın düzenledi.

Caferağa Mahallesi Mühürdar Caddesi Akmar Pasajı Kadıköy / İstanbul adresindeki işyerlerine yapılan baskınlarda;
 
A.K. isimli şahsın işyeri yetkilisi olduğu anlaşılan N. Kitabevi adlı işyerinde yapılan aramada çeşitli yayınevlerine ait 3.425 adet bandrolsüz korsan kitap,

M.K. isimli şahsa ait olduğu anlaşılan S. Kitabevi adlı işyerinde yapılan aramada 650 adet bandrolsüz korsan kitap,

Y.Y. isimli şahsa ait olduğu anlaşılan H. Kitabevi adlı işyerinde yapılan aramada 80 adet bandrolsüz korsan kitap,

Y.E. isimli şahsa ait olduğu anlaşılan işyerinde yapılan aramada 540 adet bandrolsüz korsan kitap olmak üzere Kadıköy ilçesinde toplam 4.695 adet korsan kitaba el konuldu.El konulan korsan kitaplar İl Denetim Komisyonu’nun depolarına kaldırılırken şüpheliler hakkında da yasal işlemler başlatılmış olup Birliğimiz tarafından hak sahipleri üyelerimizin eserleri yönünden hukuki takip yürütülmektedir.

23.09.2019
Sizde bu yazı hakkında düşüncelerinizi paylaşın..

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YORUM YAP
Tüm Yorumlar

TÜM YORUMLAR

( 0 )

DUYURULAR

next prev Tümü