Gaziantep ve İstanbul’da Korsan Kitap Baskını

Birliğimiz ile Gaziantep Güvenlik Şube Müdürlüğü Fikri Mülkiyet Suçları Büro Amirliği işbirliği sonucu; Şehitkamil ilçesinde 25.12.2019 tarihinde 8 ayrı yere yapılan fotokopi korsanı ve bandrolsüz kitap baskınlarında toplam olarak 2.606 adet korsan kitap ele geçirilerek ilgili suç eşyalarına el konuldu.
 
Birliğimize yapılan ihbar değerlendirilerek korsan kitapla mücadele komisyonumuz tarafından avukatlarımız Gaziantep’e gönderildi. Alınan arama ve el koyma kararına müstenid İncilpınar Mah. Nail Bilen Cad. Uğur Plaza Şehitkamil/Gaziantep adresinde 8 ayrı noktaya baskın düzenlendi.


 
Yapılan baskında çoğunluğunun Arapça kitaplar olduğu usulüne uygun olmayan bandrolsüz toplam 2.606 adet kitaba el konuldu ve şüpheliler hakkında da yasal işlemler başlatıldı.
 
Ayrıca 28.11.2019 tarihinde İstanbul Güvenlik Şube Müdürlüğü ile ortaklaşa yürütmüş olduğumuz korsanla mücadele çalışmalarımız kapsamında Karayolları Mah. 560/1 Sok. Gaziosmanpaşa/İstanbul adresinde bulunan bir depoya baskın düzenlendi.


 
Düzenlenen baskında; 2.800 adet kitap forması, 7.900 adet kitap kapağı, 90 adet metal kalıp ve 350 adet bandrolsüz korsan kitap olmak üzere toplam 288.340 adet korsan materyal ele geçirildi.


 
Ele geçirilen korsan materyaller İl Denetim Komisyonu depolarına kaldırılırken şüpheliler hakkında da yasal işlem başlatılmıştır.

03.12.2019
Sizde bu yazı hakkında düşüncelerinizi paylaşın..

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YORUM YAP
Tüm Yorumlar

TÜM YORUMLAR

( 0 )

DUYURULAR

next prev Tümü