TR EN

BİZİ TAKİP EDİN :

Darbe Girişimini Kınıyoruz

15-16 Temmuz 2016 gecesi gerçekleştirilmeye çalışılan darbe girişimini kınıyor, Türkiye’de darbelerin ve demokrasinin engellenmesi girişimlerinin başarılı olma imkanının artık kalmadığını vurgulamak istiyoruz.
 
Başta toplumun kendisi olmak üzere hükümetin, muhalefetin ve sivil toplumun böyle bir kalkışmaya gösterdikleri direnç ve tepki ülkemizdeki demokrasiye olan bağlılığı ortaya koymuş ve bizi ülkemizin geleceği konusunda umutlandırmıştır. Demokrasiye ve milletin iradesine bağlılığın dışında başka bir yolun olmadığı tüm ülke tarafından anlaşılmıştır.
 
Darbe girişiminin TSK’nın içindeki küçük bir grup tarafından düzenlendiğini vurgulayarak ordumuzun bu milletin ve bu devletin ordusu olduğunu ve TSK’ya karşı oluşabilecek herhangi bir itibarsızlaştırma çabasına karşı olduğumuzu bildirmek istiyoruz.
 
Bu darbe girişiminin başarısızlığa uğramasının ülkemiz için bir demokrasi bayramı olduğunu biliyor ve demokrasinin ve milletin iradesine bağlılığın ülkemizin vazgeçilmez değerleri olduğu bilincinin güçlenmesini temenni ediyoruz.
 
Girişilen bu darbe girişimini yeniden ve kuvvetle kınıyor; bu girişime karşı direnen ve tepki gösteren toplumun bütün kesimlerini tebrik ve kendilerine teşekkür ediyor; bu tür girişimlerin bir daha ne ülkemizde ne de başka ülkelerde yaşanmamasını diliyoruz. Bu girişimin sorumlularının da en ağır bir şekilde cezalandırılmalarını bekliyoruz.
 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
 
 
 
Alpaslan Durmuş                                                                                Münir Üstün
TBYM Başkanı                                                                                   BYB Başkanı
 
                                                                                                  

DUYURULAR

next prev Tümü