TR EN

BİZİ TAKİP EDİN :

Kadıköy, Bayrampaşa ve Avcılar İlçelerinde Korsan Kitap Baskını

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nın arama ve el koyma talebine İstanbul Anadolu Sulh Ceza Hakimliği'nin kararına istinaden İstanbul Güvenlik Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından İstanbul ili Kadıköy, Bayrampaşa ve Avcılar ilçelerinde bazı işyerlerine baskın düzenlendi. 
 
Kadıköy, Bayrampaşa ve Avcılar ilçelerinde 8 farklı iş yerine yapılan baskınlarda toplam 48.303 adet bandrolsüz korsan kitaba el konuldu.  
 
Akmar Pasajı’na yapılan baskınlarda;
 
Z.G. isimli şahsa ait olduğu anlaşılan İ. Kitabevi adlı işyerinde yapılan aramada 150 adet bandrolsüz korsan kitap,
 
R.S.R. isimli şahsa ait olduğu anlaşılan isimsiz işyerine yapılan aramada toplam 290 adet bandrolsüz korsan İngilizce ders kitapları,
 
Y.T. isimli şahsa ait olduğu anlaşılan A. Kitabevi adlı işyerinde yapılan aramada 2.685 adet bandrolsüz korsan yabancı dil kitapları,
 
Y.E. isimli şahsa ait olduğu anlaşılan S. Kitabevi adlı işyerinde yapılan aramada 650 adet bandrolsüz korsan yabancı ders kitapları,
 
Z.G. isimli şahsa ait olduğu anlaşılan İ. Kitabevi 1 adlı işyerinde yapılan aramada 310 adet usulsüz bandrollü ve 515 adet bandrolsüz korsan kitap olmak üzere toplam 825 adet korsan kitap,
 
M.A. isimli şahsa ait olduğu anlaşılan N. Kitabevi adlı işyerinde yapılan aramada 6.000 adet bandrolsüz korsan kitaba el konulmuştur.


 
Bayrampaşa ilçesinde yapılan baskında;
 
Kartaltepe Mahallesi 15. Sokak Bayrampaşa / İstanbul adresinde bulunan ve M.C. isimli şahsa ait olduğu anlaşılan işyeri ve müştemilatında yapılan aramada çok sayıda paketlenmiş ve kolilere konmak üzere istiflenmiş İngilizce ve Türkçe bandrolsüz ders kitapları ele geçirildi.

Çeşitli yayınevlerine ait olan toplan 31.033 adet korsan olduğu anlaşılan İngilizce ve Türkçe içerikli ders kitaplarına el konuldu.


 
Avcılar ilçesinde yapılan baskında;
 
Merkez Mahallesi Afacan Sokak Avcılar / İstanbul adresinde bulunan ve S.T. isimli şahsa ait olduğu anlaşılan depoya yapılan baskında paketlenmiş olarak 6.670 adet bandrolsüz kitaba el konulmuştur. 

Çeşitli yayınevlerine ait el konulan korsan kitaplar İl Denetim Komisyonu’nun depolarına kaldırılırken şüpheliler hakkında da yasal işlemler başlatılmıştır.  

DUYURULAR

next prev Tümü