TR EN

BİZİ TAKİP EDİN :

KORSAN KİTABA HAYIR (TELİF HAKLARI BİLİNÇLENDİRME) RESİM YARIŞMASI ŞARTNAMESİ 2022-2023 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI

Ortaokul (5-6-7-8 inci sınıflar) öğrencilerine yönelik düzenlenen ödüllü resim yarışması ile;
korsanla mücadele ve telif bilincinin geliştirilmesini amaçlayan proje kapsamında: İstanbul’un 39 ilçesindeki ortaokul öğrencilerine ülkemizin sürdürülebilir kültür ekonomisine sahip olması için korsan kitabın emek hırsızlığı olduğu, yol açtığı zararların boyutları ve telif hakları farkındalıkları kazandırılacaktır.
 
Telif bilincinin geliştirilmesinde İstanbul ili merkezli uygulanacak bu proje kapsamında fiziki korsan, fotokopi korsanı ve dijital korsan türleri, bu korsanların nasıl tespit edilecekleri ve nasıl önlenebilecekleri konusunda ortaokul öğrencileri bilgi sahibi olacak ve telif hakları hususunda duyarlılık kazanmaları sağlanacaktır. Bu projemizle, korsan kitap satmanın kanunen bir suç olduğu, almanın ise suça ortak olmak anlamına geldiği bilincini vermeyi ve bu sorunun ülke ekonomisinde açtığı tahribatı da ortaya çıkarmayı amaçlıyoruz.
 
Yarışma ile; kitabın bir değer olduğunun fark edilmesi ve yarışma vasıtasıyla İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı ortaokullarda öğrenim gören öğrencilerin görsel sanatlar dersine karşı motivasyonlarını da artırmak ve yüreklendirmek amaçları da güdülmektedir.
 
Yarışmaya Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi ve özel ortaokul (5-6-7-8 inci sınıflar) öğrencileri katılabilir. ‘Korsan Kitaba Hayır/Telif Hakları Bilinçlendirme Resim Yarışması’ ile öğrenciler arasında bir farkındalık oluşturulması ve bilinç düzeyinin geliştirilmesi amaçlanmıştır.

KORSAN KİTABA HAYIR (TELİF HAKLARI BİLİNÇLENDİRME) RESİM YARIŞMASI ŞARTNAMESİ İÇİN TIKLAYINIZ

DUYURULAR

next prev Tümü