TR EN

BİZİ TAKİP EDİN :

Ödüller Sahiplerini Buldu

Türkiye Basım Yayın Meslek Birliği’nin projelendirdiği ve İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğünün desteklediği “Korsan Kitaba Hayır Resim Yarışması’nın ödül töreni 10 Mart 2021 Çarşamba Günü Grand Cevahir Otel ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi.


 
Telif bilincinin geliştirilmesi ve korsanla mücadele kapsamında kitabın bir değer olduğunun fark edilmesi için İstanbul’daki tüm ortaokul öğrencilere yönelik yapılan “Korsan Kitaba Hayır Resim Yarışması” kitap okumayı seven ve kitaba değer veren öğrencilere yaratıcı fikirler geliştirerek bu çerçevede resimler çizerek farklı bakış açılarını görsel olarak ifade edebilme imkanı sundu.


 
Tüm dünyayı etkisi altına alan covid-19 nedeniyle 2021 de yapılan yarışmanın ödül törenine İstanbul İl Millî Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Levent Özil, TBYM yönetim kurulu üyeleri, okul yöneticileri, dereceye giren öğrenciler ve velileri katıldı.


 
Bu yıl ikincisi düzenlenen "Korsan Kitaba Hayır Resim Yarışması" ödül töreninin açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı törende bulunmaktan duyduğu mutluluğu dile getirerek öğrencilerin korsan yayıncılığa karşı çizdikleri resimlerle duyarlılıklarını çok güzel resmettiklerini ve onların yetenekleri konusunda desteklenmelerinin çok anlamlı olduğunu belirtti.


 
Yarışmaya başvuru yapan, kitap okumayı seven ve kitaba değer veren öğrencilerine teşekkür eden Müdür Levent Yazıcı "kitap ve korsanın yan yana bulunmaması gerekiyor. Çocuklarımızın yarışmayla bu konuda bilinçlendirilmeleri önemli. Bir kitabın üretiminde yazarın yanında yayıncıların, editörlerin, redaktörlerin, musahhihlerin, çevirmenlerin, çizerlerin, grafikerlerin, derleyenlerin danışmanların, vb. sayısız birçok emektarın alın teri var. Yarışmamız alın terine ve emeğe saygısı olan ve hatta koruyan bir nesil oluşması için gereken duyarlılığın oluşmasına katkı sunacaktır. Bunun için yarışmada emeği geçen herkese canı gönülden teşekkür ediyorum. Yarışmada derece elde eden öğrencilerimizi de kutluyorum" dedi.


 
Açılış konuşmalarının ardından TBYM Başkanı Mustafa Doğru tarafından İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı’ya desteklerinden dolayı bir plaket takdim edildikten sonra yarışmada dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.


 
Ortaokullar arasında düzenlenen yarışmanın seçici kurul üyeleri TBYM Yönetim Kurulu Üyesi Yusuf Ünal, Filiz Kara Bilgin, İpek Betni ve Gülsevil Unan'a da “Korsan Kitaba Hayır Resim Yarışması”na katkılarından dolayı teşekkür plaketi verildi.


 
“Korsan Kitaba Hayır Resim Yarışması”nda hem eser sahibine hem de okul idaresine birincilik ödülünü İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı takdim etti. Bahçelievler Prof. Dr. Osman Öztürk İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Muhammed Said Özen’e birincilik ödülü olarak tam altın ve okul kütüphaneleri için de 4.000 TL’lik kitap çeki verildi.


 
“Korsan Kitaba Hayır Resim Yarışması”nda hem eser sahibine hem de okul idaresine ikincilik ödülünü Türkiye Basım Yayın Meslek Birliği Başkanı Mustafa Doğru takdim etti. Pendik Özel Balkanlar Koleji Ortaokulu öğrencisi Naz Peri İrem Kurt’a ikincilik ödülü olarak yarım altın ve okul kütüphaneleri için de 3.000 TL’lik kitap çeki verildi.


 
“Korsan Kitaba Hayır Resim Yarışması”nda hem eser sahibine hem de okul idaresine üçüncülük ödülünü Basın Yayın Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Melike Günyüz takdim etti. Pendik Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu öğrencisi Elfin Gürses’e üçüncülük ödülü olarak çeyrek altın ve okul kütüphaneleri için de 2.500 TL’lik kitap çeki verildi.
 


“Korsan Kitaba Hayır Resim Yarışması”nda hem eser sahibine hem de okul idaresine mansiyon ödülünü TBYM Korsanla Mücadele Komisyonu Başkanı Adem Koşkulu takdim etti. Ümraniye Fatih İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Berra Karadumanoğlu’na mansiyon ödülü olarak gram altın ve okul kütüphaneleri için de 1.500 TL’lik kitap çeki verildi.


 
Yarışmada ayrıca Bahçelievler Prof. Dr. Osman Öztürk İmam Hatip Ortaokulu Resim Öğretmeni Esra Elçi’ye de birincilik ödülü tam altın verildi.


 
Ödül töreninin ardından yarışmaya katılan tüm resimlerin sergilendiği resim sergisini gezen İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı ve öğrenciler hatıra fotoğrafı çektirdiler.
 
Ödül Törenini İzlemek İçin TIKLAYINIZ

 

20.03.2021

DUYURULAR

next prev Tümü