TR EN

BİZİ TAKİP EDİN :

Sanal Mağaza Üzerinden Korsan Kitap Satışı Yapan Depoya Baskın

Sanal mağaza üzerinden korsan kitap satışı yaparak haksız kazanç elde eden ve suç işleyen şüpheliler kargo paketlerine korsan kitapları gönderim için hazırlarken suçüstü yakalandı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın arama ve el koyma talebine istinaden İstanbul Güvenlik Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından 1 Şubat Salı Günü İstanbul ili Avcılar ve Esenyurt ilçelerinde bulunan depolara baskın düzenledi.

Cihangir Mahallesi Defne Sokak Avcılar/İstanbul adresinde yapılan aramada çeşitli yayınevlerine ait 170 adet sahte bandrollü korsan kitap, 1.225 adet bandrolsüz korsan kitap, 9.160 adette sahte bandrol ele geçirildi.Ayrıca Orhangazi Mahallesi 1657. Sokak Esenyurt/İstanbul adresinde bulunan ve E.A. şahsa ait olduğu anlaşılan depoya yapılan baskında da çeşitli yayınevlerine ait 8.120 adet bandrolsüz kitap ve 4.526 adet sahte bandrol ele geçirildi.

Çeşitli yayınevlerine ait el konulan toplam 23.201 adet korsan suç eşyası materyalleri İl Denetim Komisyonu’nun depolarına kaldırılırken şüpheliler hakkında da yasal işlemler başlatılmıştır.

3.02.2022

DUYURULAR

next prev Tümü