TR EN

BİZİ TAKİP EDİN :

TBYM Basın Bildirisi

10 Aralık 2016 Cumartesi gecesi İstanbul’un kalbi Beşiktaş’ta meydana gelen melun ve menfur terör saldırısını Türkiye Basım Yayın Meslek Birliği olarak lanetliyor ve milletimizin acısını derinden paylaşıyoruz.

Yüce Mevlâ’dan şehitlerimize rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. Şehadet mertebesine yükselen şehitlerimizin ve yaralılarımızın ailelerine, sevenlerine ve milletimize sabrı cemiller niyaz ediyoruz.

Ülkemizin birlik ve beraberliğine, kardeşliğimize ve yükselen değerlerimize yapılan bu kalleş terör saldırıları asla bizleri korkutamaz ve yıldıramaz. Hiçbir zalimin, hiçbir katilin yaptığı yanına kâr kalmaz. İnanıyoruz ki, bu katliamın sorumluları da en kısa sürede yargı önünde hesap verecek ve hak ettikleri cezaya çarptırlacaklardır.

Binlerce yıllık devlet anlayışı ve inançlı milletinin desteği ile ülkemiz parçalanamaz bir bütündür. Başta Silahlı Kuvvetler ve Emniyet güçleri olmak üzere Devletimiz, her türlü terör örgütünü çökertecek güce sahiptir. Bu örgütlerin içte ve dıştaki destekçileri ve maşaları bilmeliler ki bizi ölümle korkutamazlar. Biz ölümü şehadet bilen bir milletiz ve zafer biz inananlarındır.

Günahsız insanların yaşam hakkını hiçe sayan, insanlığını kaybetmiş terör örgütleri ise tarihin çöplüğünde yok olacaktır.

Aziz Milletimiz ve insanlığın son sığınağı Aziz Türkiyemiz! Kıyamete kadar iri, diri, bir ve beraber olarak hak bildiğin yolda yürümeye devam et. Yürü ki karanlıklar aydınlığa gebe. Yürü ki âlemi aydınlatacak kor sende. Sende doğduk, sende yaşadık ve sende öleceğiz.

DUYURULAR

next prev Tümü