TR EN

BİZİ TAKİP EDİN :

Türkiye'de Dini Yayıncılık Ortak Akıl Toplantısı 1

“Türkiye’de Dini Yayıncılık Ortak Akıl Toplantısı 1” 25-26 Mayıs 2013 tarihlerinde pek çok yayınevimizin katılımıyla Cevahir Hotel Asia’da gerçekleştirildi.
İki gün süren ortak akıl toplantısının ilk gününde yayınevleri ve diğer sektör temsilcileri Ufuk, Muhteva ve Kamuoyuna Sunum olmak üzere üç farklı oturum grubuna ayrıldılar ve her bir oturum kendi alanıyla sınırlı olmak üzere görüşmeler başladı. Oturumlarda yer alan temsilciler çözüm önerilerini tartışmaya açtı ve bu önerilerle ilgili detaylı değerlendirmeler yapıldı.
 
http://www.basyaybir.org/u/img/b/f/o/foto6-1369726603.png
 
Programın ikinci gününde Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Sn. Prof. Dr. Mehmet Emin Özafşar’ın oturum başkanlığında ve Diyanet İşleri Başkanı Sn. Prof. Dr. Mehmet Görmez’in de katılımıyla ilk gün sonunda üç oturumdan da ortaya çıkan fikirlerin tek tek paylaşıldığı ve değerlendirildiği bir Müzakere Oturumu gerçekleştirildi.
 
http://www.basyaybir.org/u/img/b/f/o/foto4-1369726528.png
 
Yüksek bir katılım sayısıyla beklenen ve arzu edilen bir atmosferde sona ermiş olan “Türkiye’de Dini Yayıncılık Ortak Akıl Toplantısı” gerek gelecekteki benzer organizasyonlara temel oluşturacak olması gerekse, mevcut yayıncılığımızla ilgili bizzat muhatapları tarafından yapılan müzakereler sonucunda somut projelerin ve kararların ortaya çıkması bağlamında hem program paydaşları olan Diyanet İşleri Başkanlığı ve Basın Yayın Birliği’ni hem de sektör temsilcilerini fazlasıyla memnun etmiş oldu.

Sonuçlar ve alınan kararlar neticesinde atılacak adımları içeren Toplantı Raporu ve Tutanakları web-sitemizden ve üyelerimize doğrudan mail yoluyla en kısa sürede paylaşılacak.
 

DUYURULAR

next prev Tümü