TR EN

BİZİ TAKİP EDİN :

Üyelerimize Ücretsiz E-PUB Eğitimi Verdik

Türkiye Yayıncılık Sektörü için önemli gelişmelerin olduğu Elektronik Yayıncılık alanında Türkiye Basım Yayın Meslek Birliği sektöre destek vermek ve hizmet etmek amacıyla üyelerine ücretsiz e-pub eğitimi verdi.

epubegitimiii

Türkiye Basım Yayın Meslek Birliği, iki yıldır elektronik yayıncılık alanında büyük deneyim kazanan Sürat Teknoloji ile yayıncıların içeriklerini güvenle yükleyip izleyebilecekleri bir platform üzerinde yoğunlaşmıştır. Sürat Teknoloji platformun ve içeriklerin güvenliği konusunda dünyanın en önemli içerik güvenlik şirketi ADOBE ile partnerlik anlaşması imzalamıştır. Böylece dijital uygulamaların güvenliğini gelişmiş ülkelerde olduğu gibi "Adobe DRM" ile sağlayacaktır.

Ayrıca Türkiye Basım Yayın Meslek Birliği’nin satışları ve mali bilgileri kontrol edebileceği bir denetim mekanizması kurulmuştur. Böylelikle hem içeriklerin hem de satış raporlarının denetimi Türkiye Basım Yayın Meslek Birliği tarafından üye yayınevlerine bir hizmet olarak sunulacaktır.

Türkiye Basım Meslek Birliği üyelerinin haklarını korumak için Meslek Birliği Hukuk Müşavirliği, Sürat Teknoloji ile yayınevleri arasında e-kitap satışı için gerekli sözleşmeler üzerinde çalışmış ve mutabakata varmıştır.

epub1egitii

Ayrıca yine üyesi yayınevlerinin kitaplarını standartlara uygun şekilde elektronik hale çevrilmesi içinde Sürat Teknoloji ile ortak eğitim programları düzenleyen Meslek Birliğimiz, bu çerçevede bugüne kadar 56 üye yayınevinden 97 kişiye 250 saati aşan ücretsiz epub2.0 eğitimleri verilmesini sağlamıştır.

Bu eğitimler sonucunda 35 yayınevi kendi içeriklerini elektronik hale dönüştürmeye başlamıştır.

Üyesi yayınevlerine hizmet etmeyi düstur edinmiş Türkiye Basım Yayın Meslek Birliği, elektronik yayıncılık alanında üyelerine başta ücretsiz eğitimler olmak üzere her türlü desteği sağlamaya devam edecektir.
 

DUYURULAR

next prev Tümü